operacje plastyczne · pop-kultura

Operacje plastyczne na zwierzętach

Czy szalona miłość Koreańczyków do operacji plastycznych (więcej tutaj) może rozwinąć się jeszcze bardziej? Najwyraźniej może i właśnie posunęła się do granic absurdu, gdyż jak inaczej nazwać nowy trend w Korei, gdzie coraz więcej właścicieli zapisuje swoje pieski i kotki na operacje plastyczne?
 
W jaki sposób w koreańskich umysłach zalągł się pomysł, by operować swoje pupile? W niektórych przypadkach owe operacje plastyczne są koniecznością. Mopsy i buldogi niekiedy muszą udać się pod nóż, gdyż ich mocno przykrótkie pyszczki utrudniają im oddychanie. Czasem usuwa się też innym psom nadmiar fał skórnych, jeśli przesłaniają im oczy. Ktoś musiał zatem jakiegoś pięknego dnia przyuważyć sąsiada, który wyszedł na spacer z odmienionym i „upiększonym” po małej operacji pupilem i pomyślał sobie: „mój piesek też wyglądałby dużo bardziej uroczo, jeśli powiększyć mu oczy i naciągnąć parę zmarszczek!”.
Żart? Niestety nie. Poczynając od procederów dobrze znanych i u nas, jak przycinanie ogonków i uszu, do palety możliwych zabiegów wchodzą:
– wygładzanie zmarszczek,
– tworzenie podwójnych powiek (więcej o ludzkiej wersji tutaj),
– odsysanie tłuszczu,
– niwelowanie rozstępów na brzuchu,
– botox.
 Niektórzy weterynarze aż zacierają ręce z uciechy na samą myśl o popularyzacji trendu i idących za nim zyskami. Część z nich przy okazji szczepień sugeruje, że piesek czy kotek lepiej wyglądałby, gdyby mu to czy owo chirurgicznie poprawić.
[mopsikom też się to w głowach nie mieści!]
 
Takie operacje jak te, są zupełnie bezpieczne. Właściciel zwierzęcia ma prawo uczynić swojego pupila bardziej uroczym.” – twierdzi jeden z koreańskich weterynarzy.
I to mówi osoba, która z racji wykonywanej profesji powinna chociaż zwierzęta lubić…
Jeśli właściciel ma problem ze swoim wyglądem, z Bogiem, niech sobie tnie, odsysa i naciąga co chce. Jego zdrowie, pieniądze i brak rozumu. Śmiem jednak wątpić, by którykolwiek pies czy kot miewa refleksje natury: „moje oczy nie mają podwójnej powieki, jestem do niczego!” Zadawanie im cierpienia tylko dlatego, że panu/pani się coś ubzdurało, jest po prostu idiotyczne i okrutne.
Na szczęście większość Koreańczyków zachowuje jeszcze zdrowy rozsądek i również potępia podobne procedury, nazywając je głupotą i bezzasadnym okrucieństwem. W ankiecie przeprowadzonej przez magazyn weterynaryjny Daily Vet, 63% pytanych przyznało, że operacje plastyczne na zwierzętach powinny zostać zakazane.
Przeraża mnie to, co dzieje się w głowach niektórych ludzi, dla których nawet zwierzaki nie są warte miłości, jeśli nie są wystarczająco urocze i słodkie. Mam wrażenie, że obsesja na punkcie wyglądu i piękna wkroczyła obecnie w ostateczną fazę i stąd kolejny krok może prowadzić tylko do opamiętania. Oby!
I niech mi ktoś powie, że te zwierzątka nie są cudowne, takie jakie są!
 

 

 

 
Źródła:
rzecz jasna, nie wymyśliłam sobie tego wszystkiego, tylko opierałam się na wiarygodnych, anglojęzycznych źródłach. Niestety, w związku z inteligentna inaczej polityką Google, nie mogę zamieścić linków, skąd dokładnie pochodzą przedstawione w artykule informacje. Zainteresowanych zgłębianiem wiedzy proszę o kontakt mailowy! waleriankaa@gmail.com

5 myśli na temat “Operacje plastyczne na zwierzętach

 1. Straszne, a u nas popularyzuje się sterylizacje oraz wycinanie guzów, by zwierzaki miały lżejsze życie i bez bólu. A tu proszę, co tam ból zwierzaka jak będzie wyglądał lepiej to nawet „nie poczuje”. A zwierz różnicy w wyglądzie nie zauważy i bólu też nie pokaże chyba, że będzie się z każdym miesiącem nasilał…

  Polubienie

 2. Odbija im z nadmiaru kasy…
  . Na szczęście to dotyczy tylko niewielkiego procenta (promila?) społeczeństwa, większość klepie biedę i tak jak u nas ledwo wiąże koniec z końcem. A jak już ma nadwyżkę pieniędzy, to raczej zainwestuje we własne powieki lub swoich dzieci.
  Należy też pamiętać, że Azjaci mają inne niż Europejczycy podejście do zwierząt, dopiero od kilkudziesięciu lat hodują zwierzaki dla korzyści emocjonalnych, a nie kulinarnych, myśliwskich lub transportowych.
  Level Azjata PO PROSTU zawsze jest INNY niż reszty świata 😉

  Polubienie

 3. Obejrzałam dwie dramy o słodkich PETTO (z Matsujunem i JKSem) i muszę stwierdzić: to jest prawda!
  Oba zwierzaki były dobrze poprawione, ale jakież przy tym urocze (jeden zęby, drugi chyba nos i powieki) .

  Polubienie

 4. Okropne. Bo jak jesteś brzydki to nie jesteś wart miłości? Aż ręce opadają. I po co robić to zwierzątkom?! Też jestem za tym, że to totalna głupota i okrucieństwo. Chirurgia estetyczna wśród zwierząt…Nie do pomyślenia…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s